Giriş Tarihi: 17 Haziran 2016

Türkiye Otomotiv Buluşmaları

Dünya çapında gerçekleşen Otomotiv Alanındaki en önemli Tedarik Zinciri buluşmalarının başında gelen Automotive Meetings’in, Meksika,Kolombiya ve ABD’den sonra 4. Ayağını Kasım 2017’de ilk defa Bursa’da Bursa OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Bu etkinlik aynı zamanda Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi’nde düzenlenecek olan ilk Automotive Meetings ‘dir.

Bursa Otomotiv Buluşmaları’nda yaklaşık 120 Yerli Firma ( OEM, Tier1 ve Tier2 ile bu firmalara üretim yapan otomotiv firmaları) ve 75 Yabancı Firma katılımı olacaktır. Ayrıca dünyanın önde gelen OEM ve Tier1ları da etkinlikte yer alacaktır.

Etkinlikte yer almak için Nilay Durukan nilayd@bosb.org.tr ve Zafer Pehlivan zaferp@bosb.org.tr ile kontakt kurunuz .
 
http://turkey.automotivemeetings.com/


 

Başkanın Konuşması

Bursa, nüfusu bakımından Türkiye’nin 4. büyük kenti olup İstanbul’a kara ve deniz yoluyla 1 saat, hava yoluyla da sadece 20 dakikalık uçuş mesafesindedir.

Türkiye’nin en önemli sanayi ve üretim kenti olan Bursa’da Oyak-Renault, Fiat-Tofaş,  ve Karsan olmak üzere 3 otomobil fabrikası bulunmakta olup, Türkiye’de imal edilen her iki otomobilden birisi Bursa’da üretilmektedir. Bursa’daki otomotiv ana sanayi fabrikalarının yanı sıra yüzlerce yan sanayi fabrikası da global tedarikçi olarak çok çeşitli ve son teknoloji aksamların üretimini gerçekleştirmektedir.

Bursa’da ayrıca, teknik tekstil başta olmak üzere, makine ve metal, kimya, kauçuk ve plastik gibi değişik sektörlerde de üretimler yapılmaktadır.

Türkiye’de planlı sanayileşmesin öncü kuruluşlarından olan ve 55 yıl önce kurulan Bursa Organize Sanayi Bölgesi olarak  Uluslararası düzeyde,  Türkiye de ilk defa böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapacak olmaktan büyük bir memnuniyet ve heyecan duyuyoruz.

Bu etkinlik ile hedefimiz Türkiye’nin özellikle Bursamız’ın Otomotiv sektörüne  katkılarını arttırmak ile birlikte global pazarda önemli bir oyuncu olduğumuzu tanıtmak olacaktır.

Automotive Manufacturing Meetings in Bursa etkinliğinde sektör temsilcilerini kentimizde görmekten mutluluk duyacağız.

Hüseyin DURMAZ

Bursa OSB Yönetim Kurulu Başkanı

 

Türkiye Otomotiv Buluşmaları Bursa OSB’nin ev sahipliğinde düzenlenmektedir
Türkiye Otomotiv Buluşmaları Bursa OSB’nin ev sahipliğinde düzenlenmektedir
Türkiye Otomotiv Buluşmaları Bursa OSB’nin ev sahipliğinde düzenlenmektedir
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri