Giriş Tarihi: 10 Aralık 2014

Bursa Organize Sanayi Bölgesi (Bursa OSB) Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen "Patent Bilinçlendirme Projesi" kapsamında ilk toplantıya ev sahipliği yaptı.
Bursa OSB'deki firma temsilcileri ile işyeri sahiplerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantısı hakkında bilgi veren Bursa OSB Müşteri İlişkileri Yöneticisi Zafer Pehlivan, "Bursa OSB olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıların ilkine ev sahipliği yapmaktan mutluyuz" dedi.
Bursa OSB'nin, gerçekleştirdiği programlarla örnek olmayı sürdürdüğünü söyleyen Zafer Pehlivan, "Gerçekleştirdiğimiz bu toplantılardaki amacımız, üyelerimizin Ar-Ge, inovasyon, patent ve hibeler konusundaki güncel konularda bilgilendirilmelerini sağlamak. Bu seminerler sayesinde üyelerimiz bu konulardaki güncel bilgilerden haberdar oluyorlar" diye konuştu.

Programın açılışında konuşan Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdür vekili Şenol Baysal ise, "Organize sanayi bölgesi ve bakanlığımızın bir çalışması olarak ilimizde patent konusunda firmaları bilinçlendirmek, özendirmek ve teşvik etmek, Bursa ilindeki patent sayısını arttırmak amacıyla bu bilinçlendirme toplantısı yapılmaktadır. İlimizde bulunan 13 OSB ve 8 Islah OSB'de bu çalışmalar yürütülecektir. Bursa OSB'de yapılan, bu çalışmanın ilkidir" ifadelerini kullandı.
Toplantıda, Uluslararası Patent Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Canan Sönmez Patentin sivil toplum boyutu hakkında, Elektronik Mühendisi / Avrupa Patent Vekili Erdem Kaya  Sanayi patentle Buluşuyor konusunda, Marka Patent Vekili Avukat Sertel Şıracı Fikri Haklar hukukundaki güncel gelişmeler hakkında ve son olarak da Makine Mühendisi-Marka Patent Vekili Mete Mercan Hibe desteklerden faydalanma yolları hakkında bilgiler verdi.
Konuşmacıların sunumlarının ardından geçilen soru cevap kısmında ise, katılımcılar patent, faydalı model gibi konular hakkında bilgi aldılar.

 

PATENT BİLİNÇLENDİRME TOPLANTISI
PATENT BİLİNÇLENDİRME TOPLANTISI
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri