Pandemide Bile Durmadık

 
Çok değerli Sinerji okurları;
 
Sağlığın ne kadar önemli olduğunu elbette biliyorduk ama pandemi sürece bize bu konuyu bir kez daha hatırlattı. İşte bu nedenle önce size, ailenize, tüm çalışanlarınıza ve çevrenizdeki herkese sağlıklı günler diliyorum.

Çin’de başlayıp bütün dünyayı saran yeni tip koronavirüs bütün dünyada günlük yaşamımızı etkiledi, üretimde duraklamalardan tedarik zincirinde aksamalara, evde çalışmadan toplantıları online yapmaya kadar pek çok yeni ile tanıştık.

Ülkemizde de doğru ve zamanında alınan kararlarla bu süreci olabildiğince en az hasarla atlatıyoruz diyebilirim. Ama can kayıpları elbette hepimizi üzüyor…

Onun için önümüzdeki dönemde de maske kullanımı gerekliliğini, mesafeye dikkat edilmesi hususunu ve hijyen kurallarına uyulması konusunu bir kez daha hatırlatıyorum.

Ve artık aşı ile birlikte Covid-19 salgınının bir an evvel sona ermesini bekliyoruz.

Bu dönemde bizler de Bursa OSB Yönetimi olarak çalışmalarımıza aralıksız devam ettik, pandemide bile durmadık.

Bilhassa bölgemizdeki fabrikalarımızın üretimlerine aralıksız devam edebilmesi için sürekli olarak yaptığımız bilgilendirmelerin yanı sıra, değerli sanayicilerimizden gelen talepleri ilgili makamlara iletmek suretiyle yaşanabilecek sıkıntılara karşı önceden hareket ederek proaktif olmaya çalıştı.

Nitekim bunun sonucu bölgemizdeki üretimin devam etiğine ilişkin önemli bir gösterge durumunda olan elektrik, su ve doğalgaz tüketimleri kısıtlamaların sona erdiği haziran ayından itibaren pandemi öncesi seviyelerine geri geldi.

Bu arada gerek BTSO tarafından Bursa’nın 250 büyük firması araştırmasında, gerekse Ekonomist Dergisi’nin, Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) katkılarıyla her yıl gerçekleştirdiği “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında bölgemizde faaliyet gösteren fabrikalar yerlerini aldılar. Bu başarılarından dolayı bütün sanayicilerimizi bir kez daha kutluyorum.

Konuyla ilgili haberleri ve diğer çalışmalarımıza ilişkin yazılarımızı dergimizin içeriğinde değerlendirmelerinize sunuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken, en başta belirttiğim gibi sizlere bir kez daha sağlık temenni ediyorum.

Zor bir sene olan 2020 yılını tamamladığımız bu günlerde sıkıntıların da geride kalmış olması ümidiyle, 2021 yılının işlerinizde başarılar, hanelerinize bereket getirmesini diliyorum.
 
Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.


 

Başkan
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri