Bursa OSB için çalışmaya devam…

Geçen ay Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nin 7. Olağan Genel Kurul toplantısını başarıyla tamamladık. Genel Kurul’da değerli sanayicilerimizin teveccühü ve güvenlerinin tekrarıyla ben ve arkadaşlarım bir kez daha yönetime geldik. Bu vesile ile önceki dönem birlikte çalıştığımız arkadaşlarıma teşekkür ederken, yönetim kurulumuzda bu dönemde görev yapacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.

Bursa OSB yönetimine geldiğimiz ilk gün söylediğimiz gibi, Türkiye’nin ilk OSB’si olan Bölgemizde görev yapıyor olmanın bilinci ve sorumluluğumuzun farkındayız. Yeni dönemde de enerjimizi kaybetmeden, daha da iyi bir Bursa Organize Sanayi Bölgesi için çalışmaya devam edeceğiz. Tek amacımız, bölgemizi daha ileriye taşımak ve sanayicilerimizin sesi ve sözcüsü olmaktır.

Bugün bölgemizde tekstilden otomotive, makina-metalden elektrik-elektroniğe kadar değişik sektörlerde 250 fabrikanın bacası tütüyorsa, üretim yapıp ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyorsa; yaklaşık 60 bin kişi çalışıyor ve evine aş götürebiliyorsa; bu fabrikalardan yılda 6 milyar dolara yakın ihracat gerçekleştirip Türk ürünleri bütün dünyaya satılabiliyorsa, bu sanayicilerimizin işadamlarımızın başarısıdır.

Bizler de bunun için en uygun şartlardaki ortamını hazırlayabildiğimiz için elbette mutluyuz.

Ayrıca bir başka mutluluğumuz da bölgemizdeki altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürürken sosyal sorumluluklarımıza da devam ediyor olmamızdır.

Geçen sene bölgemizdeki ikinci camimiz olacak Elif Camii’nin temelini atmıştık. Son olarak, bölgemiz tarafından yaptırılmak üzere Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında görev yapacak değerli emniyet mensubu arkadaşlarımız sadece bölgemizin asayişini değil bütün Nilüfer İlçesi’nin güvenliğini sağlamak üzere çalışacaklar.

Öte yandan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Organize Sanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, OSB’lerdeki katılımcılara verilen hizmetlerin daha kısa sürede hayata geçirilebilmesi amacıyla bu bölgelerin tüm faaliyetlerine kredi verilebilecek. Bu da önemli bir gelişme.

Bu duygu ve düşüncelerle, sağlık, mutluluk ve işlerinizde başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri