Durmadan çalışmaya devam edeceğiz…

 

Çok değerli Sinerji okurları,
 
Pandemiyle geçen 2020’nin ardından 2021 yılını da yarıladık. Aşı uygulamasının yaygınlaşması ve kısıtlamaların önce kademeli, sonra da tamamen kaldırılması ile birlikte ekonomik süreçler normal akışına döndü.
 
Kısıtlamalar nedeniyle üretim süreçlerindeki aksamalara rağmen ülkemiz geçen seneyi yine de büyüme ile tamamladı. 2021 yılının ilk yarısı ile ilgili ekonomik veriler çok iyi geliyor. Sanayi üretim endeksi, reel kesim güven endeksi, ilk çeyrek büyüme oranı, imalat sanayi kapasite kullanım oranı gibi temel göstergelerdeki artışlar iş dünyamızın moralini yükseltiyor. İhracat açısından ise aylık, 3’er aylık ve yılın ilk yarısı itibariyle Cumhuriyet tarihi rekorları kırılıyor.
 
Bu elbette iş dünyamızın çalışma ve üretme azminin yanı sıra Kısa Çalışma Ödeneğinden esnek çalışmaya ve vergi yapılandırmalarına kadar zamanında alınan bir dizi tedbirlerin sonucudur.
 
Bundan sonra hepimize düşen görev durmadan çalışmaya, üretmeye, dünyadaki kıyasıya rekabete rağmen ürünlerimizi yurt dışında satmaya devam etmektir.
 
Tabii ki bizler de üretimin devamlılığı için gerekli altyapıları hazırlamaktayız.
 
İşte bu noktadan hareketle, Bursa’da faal 11 organize sanayi bölgesinin elektrik tüketimleri oranında pay sahibi olduğu BOSBİR Enerji AŞ, 4 milyon dolarlık ilk yatırımını güneş enerji santraline yaptı. Çalışmalarımızın devamında rüzgâr, güneş ve hidroelektrik santraller kulvarında büyümek istiyoruz. Çünkü Bursa olarak gücümüz çok büyük.
 
Diğer faaliyetlerimizi Sinerji Dergimizin içeriğinde sizlere sunuyoruz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, sizlere sağlık ve mutlulukla işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.
 
 
Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri