2019’da Daha Çok Çalışıp, Durmadan Üreteceğiz…

 
Çok değerli Sinerji okurları;
 
Bir yılı daha geride bıraktık.
 
2018 yılı Bölgemizde faaliyette bulunan çok değerli firmalarımızın üstün gayretli çalışmaları ile yoğun geçti. Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalar Bursa ve ülkemiz ekonomisine çok önemli katkılar sağlamayı sürdürdüler ve Bölgemizde üretim çarkları durmadan dönmeye devam etti.
 
Bursa Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak bizler de sanayicilerimize yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük.
 
Bu kapsamda; ‘İmar Barışı’ uygulaması Bursa OSB’nin girişimleriyle sanayicilerin yararına yeniden düzenlendi.
 
Bursa OSB Tekstil Kümemiz, 23 ülkeden 70 firmayı temsilen 90 tekstilcinin katıldığı alım heyetini Bursa’da ağırladı. Alım heyetinin temaslarında İpeker, Harput Tekstil, Marsala Tekstil, BZ Jakarlı, Melih Aker Tekstil, Şevket Güvenç Tekstil, Panoteks, Teknoteks, Şık Apre, Nilba ve CAC Tekstil firmaları ile ikili ticari görüşmeler gerçekleşti.
 
Yönetim Kurulu toplantılarımızı sırasıyla Bölgemizdeki katılımcıların ev sahipliğinde gerçekleştirme kararımız doğrultusunda ilk olarak Korteks, ardından da Harput Tekstil’in konuğu olarak gerçekleştirdik. Bölgemizdeki sanayicilerin görüş ve önerileri bizler için büyük önem taşımaktadır.
 
Ayrıca sosyal sorumluluğumuz olarak, MEB Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Meslek Okulu ve Hacı Saide Zorlu Özel Eğitim Uygulama Okulu işbirliğinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık etkinliği gerçekleştirildik.
 
Bu arada, 2018 yılı pozitif göstergelerle başlamakla birlikte yılın üçüncü çeyreğindeki konjonktürel etkiler ve özellikle döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle piyasaların etkilendiği gözlendi. Ekonomi yönetimi ile Hükümetimizin zamanında almış olduğu önlemler ve uygulamaya giren tedbirler sayesinde negatif etkiler ortadan kalkmaya başladı.
 
Ve yeni yıl, yeni umutlarla geldi.
 
Birlik ve beraberlik içerisinde 2019 yılında daha çok çalışıp, daha çok üreterek geçireceğimize inanıyoruz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken, birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha belirtiyor, sizlere de 2019 yılında sağlık ve mutlulukla işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.
 

Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri