Birlik ve Beraberlik İçinde Başarmaya Devam Edeceğiz…

Çok değerli Sinerji okurları;

Zaman hızla ilerliyor, 2018 yılının son çeyreğine ulaştık. Birkaç ay sonra 2019’a merhaba diyeceğiz.

Dünyadaki konjontürel ve bölgesel gelişmeler global ekonomiyi etkiliyor. Bu anlamda artık ülkeler yerine şehirlerin ekonomik performansları öne çıkıyor.

Bu açıdan baktığımızda Bursamız üretim, ihracat ve istihdam başarıları ile farklılaşıyor.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalar Bursa ve ülkemiz ekonomisine çok önemli katkılar sağlıyor. Bursa TSO tarafından gerçekleştirilen Bursa’nın İlk 250 Büyük Firması araştırması sonuçlarına göre, 250 büyük firma arasında Bölgemizden 51 firma bulunuyor ve bu 51 firmanın toplam ciro büyüklüklerinin 32 milyar TL, ihracatları toplamı 5.2 milyar dolar, istihdamları toplamı 30 bin kişi düzeyinde.

Konuyla ilgili ayrıntılı haber Dergimizin içeriğinde yer almaktadır. Bu vesile ile Bursa’nın İlk 250 Büyük Firması sıralamasında yer alan ve Bursa OSB’de faaliyet gösteren değerli sanayi kuruluşlarımızı bir kez daha kutluyorum.

Bursa OSB ve Bölgemizde faaliyet gösteren firmalar olarak öne çıktığımız bir başka alan da Ar-Ge ve tasarım çalışmaları. Bursa’da bulunan 97 Ar-Ge Merkezinin 30’u, 16 tasarım merkezinin de 7’si Bursa OSB’de çalışmalarını sürdürmekte olup, Ar-Ge ve inovasyona dayalı tasarım çalışmalarıyla ekonomimizin uluslararası rekabette öne avantajlı konuma gelmesine katkı sağlamaktadırlar.

Bursa OSB Yönetimi olarak biz de firmalarımıza her türlü kolaylığı sağlama çabasındayız.

Bu anlamda Ekonomi Bakanlığı desteğiyle çalışmalarını sürdüren Tekstil Kümemiz 1-9 Kasım tarihlerinde önemli bir alım heyetlerini ağırlayacak. Amacımız üst üste rekorlar kıran ülkemizin ihracatını daha da arttırmak…

Yine Kümelenme çalışmaları bünyesinde Otomotiv Kümemizin ilkini geçen yıl Dünya Otomotiv Buluşmaları” adıyla gerçekleştirdiği Otomotive Meetins-2’ye hazırlanıyoruz.

Bütün bunları, birlik ve beraberlik içinde hep birlikte başarıyoruz, başarmaya devam edeceğiz.

Sonuç olarak şunu ifade etmek isterim; güzel haberler, olumlu gelişmeler yaşandıkça biz de bunları dergimizin içeriğinde paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken, birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha belirtiyor, sizlere de sağlık ve mutlulukla işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri